Metrayol Linked-In Metrayol Facebook Metrayol Youtube
Basından Galeri Videolar Katalog
METRAYOL FACEBOOK'TA
BASINDA METRAYOL
Сларри Сил и Микросюрфейсинг (Yollara Önleyici Bakım)
Суть превентивного содержания дорог состоит в том, что при проведении поверхностной обработки типа Сларри Сил в период, когда дорожное покрытие все еще находится в хорошем состоянии (каждые 3 - 5 лет), содержание обходится значительно дешевле, чем капитальный ремонт дороги через 7 - 10 лет, когда дорога приходит в непригодное для движения транспорта состояние.
Başkan Ok: "Asfaltta standartların üzerinde olacağız"
Avrupa'da bazı ülkelerde yaygın olan ayrıca ülkemizde de bir süredir kullanılan Bitümlü Elastik Kaplama (slurry seal) adı verilen çalışmanın ilk denemesi Balıkesir Belediyesi tarafından Bandırma caddesinde gerçekleştirildi. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından Bandırma Caddesinde gerçekleştirilen deneme çalışmasını yerinde inceleyen Belediye Başkanı İsmail Ok, yeni teknolojilerden de yararlanarak asfaltların bakım çalışmalarının gerçekleştirildiğine dikkat çekti.
Asfaltta standartlar yükseldi
Selçuklu Belediyesi, Türkiye de Karayolları Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılan Bitümlü Harç Kaplama adı verilen asfalt malzemesi kullanıyor. Dünyada yaygın olan ve ülkemizde bir süredir kullanılan Bitümlü Hark Kaplama (slurry seal) adı verilen çalışmayı ülkemizde ilçe belediyesi olarak ilk kullanan Selçuklu Belediyesi oldu.
Ulaşımda Metrayol İmzası
Metrayol, 2009 yılının şubat ayında 2 ortaklı olarak kuruldu. İnşaat sektörünün Şehir içi, Devlet yolları, Otoyollar ve Havaalanlarının Asfalt kaplamaları, Sathi kaplamalar, Slury Seal, Cape Seal gibi kaplama çeşitlerinin uygulaması için yapım hizmeti veren Metrayol'u öne çıkaran veya çıkarması gereken en önemli özelliği; yaptığı iş kalemlerinin kalitesini etkileyecek birçok parametrenin var olduğunu bilmesi ve bunu uygulamada göz ardı etmemesi. Şirketin kurucu müdürlerinden Metin Öztekin Ekonometri Dergisi'nin sorularını yanıtladı
Slurry Seal ile Asfalt Koruma
Zaman, hava ve trafik yükü nedeni ile yıpranan ve deforme olan yüzeylere uygulanan slurry seal, bakım maliyetlerini azaltırken estetik bir görünüm de meydana getiriyor. Bitüm yüzdesi fazla olduğu için; uygulandığı yerlerde çatlaklı veya bozulmuş zeminlerde çatlakların arasına girerek dolduruyor.
Balıkesir Caddelerine Elastik Asfalt
Balıkesir Belediyesi tarafından Bandırma Caddesi'nde yeni bir asfalt malzemesi denendi. Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından Bandırma Caddesi'nde gerçekleştirilen deneme çalışmasını yerinde inceleyen Belediye Başkanı İsmail Ok, yeni teknolojilerden de yararlanarak asfaltların bakımdan geçirildiğini söyledi. Ok, "Bitümlü elastik kaplama denilen bu malzemeyi kullanarak Fen İşleri ekiplerimiz bugün burada ilk denemeyi yaptı. Bu yeni çalışma ile yollar daha uzun süre bozulmadan kullanılacak ve araçlar frene basınca daha kısa mesafede durabilecek. Özellikle kış aylarından sonra sıkça yaşanan asfaltta bozulmalar asgari seviyeye inmiş olacak.
Belediyeler İçin Slurry Seal Zamanı
Metrayol, inşaat sektörünün tüm kaplama işleri olan şehir içi, devlet yolları, otoyollar ve havaalanlarının asfalt kaplamaları, sathi kaplamalar, slury seal, cape seal gibi kaplama çeşitlerinin uygulaması için yapım hizmeti veriyor. Karayollarına, Demiryollarına, Limanlara, Hava Meydanları Genel Müdürlüğü'ne, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ve belediyelere iş yapan Metrayol işlerini direkt asıl muhataplarla veya bu kuruluşlara hizmet veren müteahhitlerle taşeron olarak yapıyor.
Selçuklu'da Asfaltta Yeni Uygulama
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, yollarda araçların kayma direncini yükselterek kaza riskini azaltan bitümlü harç kaplama çalışması yapıyor. Selçuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki büyük kavşakların yaklaşım noktalarında ve kaza oranı yüksek kavşaklarda bitümlü harç kaplama uygulaması yapılıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ilk bitümlü harç kaplama çalışmasını Elmalı Hamdi Caddesinde yaptı. Böylelikle yeni teknolojilerden de yararlanarak daha ekonomik, daha hızlı ve daha dayanıklı asfaltlama çalışması gerçekleştirilmiş oluyor.
Ziyaretçiler
Bugün:
13
Toplam:
217295
Copyright © 2010 | Metrayol Asfalt - Slurry Seal - Yol Kaplamaları | Tüm hakları saklıdır.
EMAİL
Web Tasarım:SEREM GRUP